Plochý ofset

"Pod jednou střechou"

Ofsetový tisk, stejně jako kompletní předtiskovou přípravu nebo dokončující knihařské zpracování, zajišťujeme plně ve vlastní produkci. Tiskneme plnobarevně do formátu 475 x 650 mm na papír (samolepka, pauzovací papír) od 60g do 300g. Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného tiskového podkladu a gramáže. Pokud máte ve výběru jasno, můžete zakázku objednat na brzobohata@prager-print.cz.

  • Tiskneme pro Vás

     vizitky, dopisní a hlavičkové papíry, obálky s potiskem, prezentační desky s klopou, samopropisovací tiskopisy, výroční zprávy(černobíle i barevně, jednostranně/oboustranně, včetně zpracování grafických návrhů, u prezentačních desek možnost výseku – např.  pro vizitky)

  • časopisy, katalogy, bulletiny, brožury, knihy, kalendáře  
    (různé formáty, různé druhy a gramáže papírů, různé vazby knih,
    malé i větší náklady, vše včetně grafické úpravy, s možností volby různé povrchové úpravy)

  • letáky, plakáty, samolepky (různé druhy a gramáže papírů, černobíle i barevně, jednostranně/oboustranně, s možností grafického návrhu, nebo s použitím a zapracováním dodaných dat, tisk samolepících etiket v kotoučích)

Bojíte se, že to bude drahé? Nemusíte. Uvidíte, že Vás naše ceny příjemně překvapí .

Modernizace strojového parku

K používaným tiskovým strojům (dvoubarevná POLY 288, jednobarevný Romayor) přibyl, výměnou za stávající čtyřbarevku, nový archový ofsetový stroj z produkce KBA - Performa 66.
Nová technologie nabízí všechny moderní prvky řízení, včetně zpracování dat s rozhraním CIP 3.

Ofsetový tisk

Ofsetový tisk patří do kategorie tisku z plochy, neboť jeho tisknoucí a netisknoucí místa na rozdíl od ostatních principů tisku jsou v jedné výškové úrovni. Zároveň klasický ofset zachovává základní princip kamenotisku a to je vzájemná odpudivost mastných tiskových barev a vody.

Ofset je tisk nepřímý, protože z tiskové formy se nejprve tiskne na pryží potažený válec a z něho teprve na papír. Barva se tedy přenáší dvakrát a předloha na tiskové formě není stranově převrácená. Zároveň umožňuje tisknout jemné detaily a i na méně kvalitní papír či plasty, na rozdíl od knihtisku. To je dáno pryžovým válcem, který je schopen přilnout i na ne zcela hladký povrch.

Pojmenování ofsetu vzniklo z anglického pojmu off-set, neboli v překladu tisk přenosný, nepřímý, anebo také z pojmu set-off, což znamená obtah.

Navigace: Tiskárna Prager » Naše služby » Plochý ofset
Facebook